Форма входу
Головна » 2013 » Квітень » 6 » У Львові обговорили питання протидії епідемії ВІЛ/СНІД у регіоні
18:45
У Львові обговорили питання протидії епідемії ВІЛ/СНІД у регіоні
19-20 березня відбулася регіональна зустріч з формування спільного бачення відповіді на епідемію ВІЛ/СНІД.

До обговорення проблеми активно долучилися громадські та урядові організації, що працюють у сфері протидії ВІЛ-інфекції та догляду, лікування, підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД. Також на зустрічі були присутні працівники управління сім`ї та молоді департаменту з питань освіти, науки, сім`ї та молоді ЛОДА та Львівського обласного центру соціальних служб для сім’ї та молоді.

Організатори зустрічі та представники проекту «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні» Дмитро Михайленко та Алла Бойко запропонували обговорити переваги співробітництва та об’єднання зусиль у відповідь на епідемію ВІЛ у Львівській області.

Метою зустрічі також стало надання допомоги у розробці регіональної програми з протидії ВІЛ-інфекції на 2014-2018 роки у Львівській області, яка перебуває на стадії розробки. За словами начальника управління сім`ї та молоді департаменту з питань освіти, науки, сім`ї та молоді ЛОДА Богдана Хруставчука, прийняття регіональної програми з протидії ВІЛ-інфекції стало би кроком до вирішення проблеми в регіоні.

Учасники зустрічі окреслили ряд основних проблем, які стають на заваді ефективній протидії ВІЛ/СНІД на Львівщині. Серед них: недосконала законодавча база, слабке охоплення віддалених регіонів області, низька якість консультування та інформування про проблему, дискримінація ВІЛ-інфікованих, погано налагоджена співпраця силових структур і соціальних працівників.

Організатор зустрічі, фахівець проекту Олена Дорошенко розповіла, що за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) буде розроблена карта Львівщини з відзначенням послуг у сфері протидії, запобігання та лікування ВІЛ/СНІДу.

У зустрічі взяли участь представники БФ "Аванте" Романець Олена та Несевич Назарій. Які за результатами зустрічі увійшли в склад команди з оцінки якості профілактичних послуг для уразливих груп населення.
"Команда з оцінки якості, що була сформована обрала сферу оцінки процедур переадресації представників груп підвищеного ризику, щодо інфікування ВІЛ/ІПСШ для проходження добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію"- повідомила заступник директора БФ "Аванте"Романець Олена.
"Така оцінка проводиться на базі трьох неурядових організацій: БФ "Аванте", БФ "Салюс" та ГО "Дорога", та одного лікувально профілактичного закладу: ЛОЦ "З боротьби та профілактики з ВІЛ/СНІДом".
Результатом діяльності команди буде розробка чіткої процедури переадресації та розповсюдження даного досвіду на три кабінети довіри, що працюють у місті Львові" - повідомив програмний спеціаліст фонду Несевич Назарій.


Джерело: http://loda.gov.ua

Переглядів: 409 | Додав: Andyvay | Теги: зустріч, БФАванте, ВІЛ-інфіковані, лікування, ВІЛ/СНІД | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 67
Статистика