Форма входу
Головна » Статті » ІПСШ

Трихомоноз


вагінальна трихомонада

Трихомоноз Специфічне ураження   сечостатевих  органів,  обумовлене  вагінальною трихомонадою називається сечостатевим  трихомонозом.    

  Трихомоноз - широко поширене паразитарне захворювання. Щорічно в світі захворюють на трихомоноз близько 180 млн  чоловік.  У  чоловіків захворювання  нерідко  буває  транзиторним,  асимптомним, діагностується важко,  а тому і реєструється значно рідше, аніж у жінок.

  Сечостатевий трихомоноз  являє собою інфекцію,  що передається, як правило,   статевим шляхом  і нерідко поєднується з гонококами, хламідіями,  мікоплазмами,  гарднерелами   та   грибами Сandida. Нестатевий  шлях  передачи інфекції практичного значення не має.

      Трихомонада -  специфічний  паразит людини,   в природних умовах не викликає захворювання у тварин.  Вагінальні трихомонади не можуть  існувати  поза людського організму,  тому сечостатевий трихомоноз таке ж специфічне захворювання як і  гонорея .

              Джерелом інфекції є тільки люди з клінічно вираженим або асимптомним трихомонозом. Як правило, зараження відбувається під час статевого  контакту.  Ректальні  та орогенітальні контакти не призводять до зараження, оскільки вагінальні трихомонади не виживають в ротовій порожнині та прямій кишці.  Позастатеве зараження зустрічається вкрай рідко, переважно у дівчат. Воно можливе тому, що в шматочках слизу або гною паразити нетривалий час зберігають свою активність.  Непряме зараження  через  забруднені виділеннями хворих  предмети гігієни,  білизну відбувається в тих же умовах,  що і  позастатеве  зараження  гонореєю.  Водний  шлях інфікування останнім часом цілковито відкидається.

         Імовірність зараження під час статевого контакту  є  доволі високою, причому контагіозність не залежить від форми трихомонозу. Частота виявлення паразитів у жінок - джерел  зараження трихомонозом чоловіків - наближається до 100%.  Та все ж паразитів знаходять у 60-80%  чоловіків, що мали статеві контакти з хворими на трихомоноз жінками.

         Якщо у джерела зараження є змішана трихомонадно-гонорейна інфекція, то у статевого партнера може виникнути або також гонорейно-трихомонадне запалення,  або тільки гонорейний або тільки трихомонадний процес.  Тому  всі статеві партнери хворих на трихомоноз повинні так само ретельно обстежуватись і на гонореюОдним з найбільш ефективних засобів профілактики захворювання є презервативи.

Категорія: ІПСШ | Додав: eNBe (17.02.2012)
Переглядів: 1449 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 73
Статистика