Форма входу
Головна » Статті » Вірусні гепатити

Все про гепатити

Гепати́т (грец. ἡπατῖτις від грец. ἥπαρ, «печінка») — загальна назва гострих та хронічних дифузних запальних захворювань печінкирізної етіології.

Один з найпоширеніших та виснажуючих симптомів серед хворих гепатитом — це втома, універсальний симптом для усіх типів захворювань печінки, який не обов'язково корелює із гостротою хвороби печінки.



Етіологія гепатита

Запалення печінки (гепатит) може бути викликане різними факторами (гепатотропними), що можуть пошкоджувати паренхіму печінки. Етіотропна класифікація гепатитів включає:

1. Інфекційний (вірусний) гепатит:

  • Гепатит А
  • Гепатит B
  • Гепатит С
  • Гепатит D
  • Гепатит E
  • Гепатит G
  • Гепатит як компонент: жовтої лихоманкицитомегаловірусної інфекції, краснухиепідемічного паротиту, інфекції вірусу Епштейна-Барр, різноманітних інфекцій герпеса,лихоманки ЛассаСНІДу.
  • Бактеріальні гепатити: при лептоспірозісифілісі.

2. Токсичний гепатит:

  • Алкогольний гепатит
  • Медикаментозний гепатит
  • Гепатити при отруєнні різними хімічними речовинами.

3. Променевий гепатит (компонент променевої хвороби)

4. Гепатити як наслідок автоімунних захворювань



Виділяють дві основні форми клініки гепатитів: гостру та хронічну.


Гостра форма

Гостра форма найбільш характерна для гепатитів вірусної природи, а також для гепатитів викликаних отруєнням сильними отрутами. При гострій формі розвитку гепатита спостерігається помітне погіршення загального стану хворого, розвиток ознак загальної інтоксикації організму та порушення функції печінки (підвищення температури тіла, у ряді випадків розвиток жовтяниці та ін.), а також підвищення рівня трансаміназ і загального білірубіну крові. Гострий гепатит, як правило, закінчується повним одужанням хворого, однак у деяких випадках спостерігається перехід гострої форми хвороби у хронічну.


Хронічна форма

Хронічна форма може розвиватися самостійно (наприклад, при хронічному отруєнні етиловим спиртом), або продовжувати розвиток гострого гепатиту (вірусні гепатити ВD). Клінічна картина при хронічному гепатиті — захворювання довгий час протікає безсимптомно. Відмічають стійке збільшення розмірів печінки, тупі болі у правому підребер'ї, непереносимість жирної їжі та ін. При хронічному гепатиті клітини печінки поступово заміщуються сполучною тканиною, так що у більшості випадків хронічний гепатит, що не лікувався, призводить до розвитку цирозу печінки. Пацієнти, які страждали на хронічний гепатит, схильні до високого ризику розвитку первинного раку печінки. Хронічні вірусні гепатити B, С, D у ряді випадків піддаються противірусній терапії . Лікування проводиться досвідченим інфекціоністом-гепатологом.


За останні роки в галузі дієтотерапії знайшли застосування харчові продукти виготовлені особливим чином. Зокрема, в Болгарії та Україні при дієтотерапії гепатиту почали застосовувати мультінутріентні функціонально-пептидні комплекси «Грінізація». Згідно з фірмою-виробником і публікаціями дослідників, у технології «Грінізація» відсутні хімічні і термічні фактори деструктуризації, що дозволяє уникнути денатурації білків, збільшити їх біодоступність, зберегти їх глобулярний стан з повним збереженням регуляторних пептидів, ядерних ДНК та їх функціональних властивостей . Застосування в клінічній практиці ' рекомендовано Міністерством охорони здоров'я України у березні 2010 року.



Джерело: http://uk.wikipedia.org/
Категорія: Вірусні гепатити | Додав: eNBe (17.02.2012)
Переглядів: 1813 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 73
Статистика