Форма входу
Головна » Статті » Про ЛГБТ

ЛГБТ і Іслам

ІСЛАМ

У Корані і сунні часто згадується стара біблійська притча про пророка Луте, який врятував ряд жителів від знищення в Содомі від «гніву божого». У мусульманській культурі розповідь виглядає так:

І коли з'явилися Наші посланці до Луту, засмучений він був ними, і соромила його міць, і сказав: «Це - день тяжкий». І прийшов до нього його народ, поспішно прямуючи; і раніше вони творили зло. Сказав він: «Про народ мій! Ось мої дочки, вони - чистіші для вас. Побійтеся ж Аллаха і не ганьбіть мене в моїх гостях. Хіба немає серед вас людини прямої? ». Вони сказали: «Ти знаєш, що у нас немає потреби в твоїх дочках, і ти ж знаєш, чого ми бажаємо» Він [Лут] сказав: «Якби у мене була сила для вас, або я б врятувався у могутньої опори!» . Вони [І сказали ангели] сказали: «О Лут! Ми - посланці Господа твого, ніколи вони до тебе не дійдуть. Відправся же у шлях з твоєю сім'єю після частини ночі, і хай не обернеться з вас ніхто, крім твоєї дружини: воістину, її спіткає те, що спіткало їх. Призначений термін для них - ранок, хіба ранок не близько?»

У період раннього ісламу ставлення до одностатевого кохання (араб. مثلية جنسية) було негативним, що відображено в Корані. Але, як пише історик Адам Мец, думки юристів шаріату розходилися, так хадд (араб. حد) - діяння становлять особливу небезпеку для «умми» - мусульманської громади, більшістю в Х столітті вважалося не передбачають покарання, а каді (суддя) повинен виносити вирок за своїм розсудом. Широко поширюються вірш, наприклад, Абу Фіраса, а також зазначені у Масуді пісні аль-Хубзарруззі: «Хотів би я каламом в його руці або чорнилом на його Каламе: іноді він взяв би і поцілував мене ...».

Не дивлячись на все у ХХI ст..н.е. в Саудівській Аравії та Ірані прийняті закони про смертну кару для гомосексуалів.

Разом з тим, в ісламі відсутня цілісна концепція гомосексуальності, що включає в себе не тільки мужеложество, а й платонічні відносини. Гомосексуальність зазвичай розглядається у вигляді окремих її проявів. Насамперед безумовно забороненим в ісламі є анальний секс, незалежно від того яку природу він має гомо-чи гетеросексуальну.

Деякі послідовники ліберальних рухів в ісламі виступають за перегляд традиційних уявлень і відстоюють сучасне прочитання Корану, включаючи ставлення до гомосексуальності. Вони вважають, що гомосексуальність не повинна розглядатися в якості гріха, виступають проти юридичного переслідування гомосексуалів, а також за їх дестигматизації в ісламській хамартіологіі і в суспільстві в цілому. Згідно з їх уявленнями, можливо бути істинними мусульманами і в той же час залишатися геями або лесбіянками.

Існують організації, що відстоюють такі точки зору, наприклад: міжнародна організація «Аль-Фатіха», англійська Імаам, американська «Мусульмани за прогресивні цінності» (Muslims for Progressive Values ​​- організація, утворена після розколу її попередниці - Прогресивний ісламський союз, канадська Мусульманський Канадський Конгрес (організація відома виступами на підтримку легалізації одностатевих шлюбів в Канаді).


Несевич Назарій


Категорія: Про ЛГБТ | Додав: eNBe (22.08.2013)
Переглядів: 479 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 65
Статистика