Форма входу

Декларація КиївПрайду2012

Сьогодні, коли в українському суспільстві, мас-медіа та гей-лесбійській спільноті розгорнулася широка дискусія довкола анонсованого на 2012 рік гей-прайду, ми, члени оргкомітету, вважаємо за необхідне засвідчити наші принципові підходи до планування і проведення цієї події.

1.            Прайд є виявом солідарності представників певної спільноти, які відчувають гордість, що вони саме такі, а не інші. Гей-прайд є виявом солідарності представників спільноти лесбійок, геїв, бісексуалів і трансґендерів (ЛГБТ), які відчувають гордість і мають рівну людську гідність як носії певної сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності.

2.            Прайд охоплює та ідейно об’єднує низку взаємопов’язаних подій, серед яких можуть бути громадські збори, публічні дискусії, фестивальні заходи, вуличні хода та мітинг, розважальні вечірки, кінопокази, тематичні виставки та прес-конференції.

3.            Українська ЛГБТ-спільнота має добрі традиції проведення низки таких заходів. Чимала їх кількість приурочується в Києві та інших містах країни до Міжнародного дня протидії гомофобії та трансфобії, який щорічно з 2005 року відзначається в світі 17 Травня.

4.            Міжнародний форум-фестиваль ЛГБТ «КиївПрайд2012», який відбудеться в Україні навесні 2012 року, стане «зонтичною» подією, орієнтованою як на представників гей-лесбійської спільноти, так і на суспільство загалом.

5.            У попередні роки провідники національного ЛГБТ-руху справедливо заперечували можливість проведення в Україні гей-прайду «в найближчому майбутньому», спираючись на суспільні-політичні реалії та стан розвитку самої ЛГБТ-спільноти. Зараз ситуація, якою ми її бачимо, докорінно змінилася.

По-перше,

a.           ми спостерігаємо апогей громадсько-політичної гомофобної істерії, виразниками якої стали низка парламентарів, громадських, політичних і релігійних організацій.

b.           На розгляд парламенту внесено абсурдні законодавчі ініціативи гомофобного змісту, фокусом яких є протидія «культові гомосексуалізму». Ці ініціативи докорінно суперечать, на наше переконання, конституційним засадам існування Української Держави, паплюжать нашу честь і гідність як її рівноправних громадян.

c.           Саме зараз у форматі прайду ми маємо намір засвідчити нашу незгоду з гомофобськими ідеями, в основі яких лежить ненависть до «інших» і прагнення поділити громадян на «своїх» і «чужих».

По-друге,

d.           в умовах нинішньої недостатньої зовнішньополітичної визначеності, коли Україна в особі її політичного керівництва робить то реверанси, то вибрики як перед Росією, так і перед Європейським Союзом, ми вважаємо необхідним засвідчити наш намір і готовність боротися за впровадження у нашій країні тих високих стандартів прав людини, які вже стали реальністю саме в країнах Євросоюзу.

По-третє,

e.           успішним проведенням прайду ми воліємо розвіяти тривожні побоювання наших товаришів-іноземців із числа спортивних уболівальників, які, знаючи про факти гомофобного насильства в Україні, розмірковують, їхати їм чи не їхати на фінальну частину Європейського чемпіонату з футболу 2012 року, ігри якого відбудуться в Україні та братній Польщі.

6.            Наша мета — донести до наших співвітчизників і людей за кордоном, що в Україні є рух за громадянську рівноправність лесбійок, геїв, бісексуалів і трансґендерів, який виражає інтереси кількасоттисячної української ЛГБТ-спільноти; що представники ЛГБТ-спільноти є «людьми з людським обличчям», рівними у гідності та правах.

7.            Ідея прайду відповідає традиціям українського народу, якому притаманні такі риси, як волелюбство, намагання позбутися несправедливого соціального ярма, вміння продемонструвати силу свого характеру в рамках вуличних акцій, які відбуваються згідно з законом.

8.            Потреба проведення гей-прайду є органічною потребою самої ЛГБТ-спільноти. Спеціальне дослідження, здійснене 2010 року в системі Національної академії наук України, засвідчило, що взяти участь у вуличній акції під гаслами громадянського рівноправ’я готова щонайменше 20 % гей-лесбійської спільноти нашої країни.

9.            Ідея гей-прайду має нерозривний зв’язок із концепцією прав людини, які в Україні декларуються як рівні для всіх і для кожного та мають бути саме такими без огляду на будь-які соціальні чи індивідуальні ознаки, зокрема без огляду на сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність.

10.        З 1996 року — часу прийняття чинної Конституції — найвищою соціальною цінністю в Україні є честь і гідність людини, а також її життя, здоров’я, недоторканність і безпека. Гей-прайд є виявом того, що кожен з його учасників цінує власну честь і гідність, а також своє життя, здоров’я, недоторканність і безпеку, а держава забезпечує такі умови, щоб ці цінності існували не тільки в свідомості, але й у вимірі реального життя.

11.        Одне з головних завдань прайду — донести до широкого загалу, що як на міжнародному, так і на національному рівні гомосексуальність і бісексуальність розглядаються як нормативні варіанти людської сексуальності, причому на рівні України таке ставлення до гомо- та бісексуальності є наслідком політичної волі уряду, виявленої ним іще на початку 90‑х років.

12.        Слідом за Уповноваженим Верховної Ради з прав людини ми ставимо ненависть до геїв, лесбійок і бісексуалів (гомофобію) в один ряд із ісламофобією, християнофобією, арабофобією та антисемітизмом. Донести правову та моральну неприйнятність цих явищ до широкого загалу — іще одне завдання прайду.

13.        Ми бачимо Міжнародний форум-фестиваль ЛГБТ «КиївПрайд2012» частиною великого національного гей-прайду, який охопить єдиним ідейним задумом не тільки прайдові події в столиці нашої держави, але й в усіх інших містах, де відбуватимуться ЛГБТ-акції, приурочені до Міжнародного дня протидії гомофобії та трансфобії.

14.        Попередня програма КиївПрайду2012 передбачає проведення форуму політиків, правозахисників та лідерів громадської думки, правозахисної ходи центром Києва, культурних заходів, а також прес-конференції.

15.        Прайд має беззаперечну цінність для опонентів ЛГБТ-руху, оскільки створює унікальну можливість їх залучення до публічного діалогу довкола ЛГБТ-проблематики, вираження ними своєї альтернативної позиції у будь-яких формах в рамках закону.

16.        Гей-прайд є безумовним чинником міжнародного іміджу України. Традиція проведення в нашій країні щорічних гей-прайдів — добре організованих, безпечних для їхніх учасників, результативних з точки зору їхнього впливу на громадсько-політичне життя країни — інтегрує Україну до загальноєвропейського контексту соціальних пріоритетів, сприяє європейській інтеграції, привертає до України увагу основних зовнішньополітичних партнерів нашої країни, подає добрий приклад для наслідування іншими країнами, де прайди ще не відбуваються.

17.        Публічні акції в рамках гей-прайду є реалізацією нашого конституційного права на те, щоб збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про що завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації нами права на такі публічні акції можуть установлюватися лише судом, тільки на підставі закону і лише в інтересах національної безпеки, поєднаних з метою захисту громадського порядку.

18.        В умовах, коли гомосексуальність в Україні ще й досі іноді розглядається як табуйоване явище, коли деякими громадянами гомосексуальність таврується як соціально неприйнятна, для багатьох представників нашої спільноти шлях прийняття своєї сексуальної орієнтації часто є складним, тривалим і болісним. Ми, організатори прайду, хочемо полегшити нашим братам і сестрам, передусім представникам молодшого покоління, процес мирного та швидкого прийняття самих себе, заради побудови дальшого щасливого життя.

19.        Геї, лесбійки, бісексуали та трансґендери є вільними у своєму праві брати чи не брати участь у гей-прайді — це є особиста справа кожного члена нашої спільноти. Ми беремо на себе відповідальність за підготовку та проведення прайду в інтересах тих ЛГБТ, які виявляють прагнення та готовність до участі в прайді чи до надання сприяння прайдові.

20.        Міжнародний форум-фестиваль ЛГБТ «КиївПрайд2012» готується оргкомітетом, до складу якого увійшли індивідуальні активісти ЛГБТ-руху із різних регіонів країни.

21.        Ми вважаємо, що мирне співіснування в Україні різних громадсько-політичних рухів, одним із яких є рух за громадянську рівноправність ЛГБТ, є свідченням сили демократичних підвалин, на яких базується наша держава.

 

Члени організаційного комітету 

 

22 січня 2012 року, неділя, перший День Соборності та Свободи України

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 73
Статистика